Agro-jg.com.pl

Nowoczesny blog ogrodniczy dla prawdziwych pasjonatów

Altana – budować ją czy kupić?

Altana – potrzebna czy nie?

Osoby posiadające przydomowy ogródek mają niejeden dylemat. Jednym z nich jest kupno przydomowej altany. Kupno lub budowa. Altana jest lekką budowlą, często ażurową, rodzajem małego domku, który chroni przed deszczem i wiatrem. Jest wspaniałą ozdobą ogrodu lub ogródka. Może mieć wszystkie ściany, może być rodzajem szałasu. Może być drewniana lub metalowa. Jednak zawsze jest ważnym elementem ogrodu lub przydomowej przestrzeni. Warto postawić altanę w ogrodzie, bo w niej jest miejsce na rozmowę, czas spędzony razem, miłe chwile. Altana kreuje intymność i daje spokój. W pędzie i pośpiechu codzienności warto zatrzymać się na chwilę i przysiąść w altanie z kawą w ręku. Będzie to wymarzony i wspaniały relaks – wieczorna herbata czy kawa w altanie.

Altana – współczesna czy gotycka?altana-do-ogrodu

Obecnie buduje się altany nowoczesne. Gotyckie, barokowe i rokoko odeszły w przeszłość. Czasem jednak posiadacz ogrodu decyduje się na altany stylizowane na gotyckie lub typowo gotyckie, ponieważ strzelistość i smukłość gotyku docenia wiele osób. Jednak nie jest to przymus, lecz wolny wybór. Jeśli posiadaczowi ogrodu brakuje talentu lub wizji, wówczas prosi o pomoc projektanta. Otrzymuje kilka projektów i wybiera jeden z nich. Łatwiejsze zadanie i wielka pomoc profesjonalisty. Dlaczego nie ułatwić sobie życia? Przecież po to mamy projektantów i znawców tematu altan.

Budować czy kupić altanę?

Pojawia się pytanie: budować czy kupić altanę? Można kupić gotową altanę, ale to jest tak, jak z ubraniem – gotowa konfekcja nigdy nie będzie tak piękna, elegancka i stylowa, jak autorski projekt. Podobnie jest z altaną – projektowana i budowana na zamówienie zawsze będzie wyjątkowa i unikatowa. Dlatego zdecydowanie opowiadamy się za projektem – autorskim, wyjątkowym i jedynym w swoim rodzaju. Konfekcja jest dla osób mało wymagających. Osoby majętne i dysponujące odpowiednim majątkiem zawsze będą potrzebowały autorskich projektów. Zatem warto o nie zadbać oraz zatroszczyć się o wyjątkowe budowle.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Moje Blog © 2015 Frontier Theme